Atrakcje Polanicy - okolicy

Park Zdrojowy

Duży park, przepięknie obsadzony, odnowiony i utrzymany w niepowtarzalnym klimacie jest wizytówką Polanicy. Najbardziej reprezentacyjną i najstarszą częścią parku jest promenada biegnąca od Pijalni Wód do altany z ujęciem wody mineralnej. W parku znajdują się wyjątkowe gatunki roślin, pomniki przyrody, liczne fontanny i miejsca do wypoczynku. Ze względu na zróżnicowanie roślin i krajobrazu Park Zdrojowy składa się z kilku części tj. Park Różaneczników, Park Józefa, Park Szachowy oraz Park Leśny.

Pokaz Kolorowej Fontanny

Kolorowa Fontanna znajduje się w sercu Parku Zdrojowego. Posiada 726 dysz i tryska na wysokość 12 m. Od maja do października odbywają się pokaz fontanny „Woda, światło, dźwięk”, podczas których kolumny wody tryskające w rytm muzyki współgrają z kolorowym światłem. Pokazy fontanny odbywają się w soboty, niedziele i dni świąteczne od maja do lipca o 22:00, w sierpniu o 21:30, we wrześniu o 20:30 i w październiku o 20:00.

Polanica Express

Jedną z atrakcji oferowanych przez biuro są przejażdżki kolejką turystyczną „Polanica Express”. Wycieczka kolejką to najszybszy sposób na poznanie Polanicy-Zdroju. Specjalne ceny dla grup zorganizowanych. Zniżki dla młodzieży szkolnej. Kolejka kursuje:
– od kwietnia do czerwca oraz od września do października w soboty i niedziele od godz. 14:00 do 18:00.
– od lipca do sierpnia w soboty i niedziele od godz. 11:00 do 19:00 w pozostałe dni tygodnia od godz. 14:00 do 19:00
Czas przejazdu z komentarzem turystycznym o Polanicy-Zdroju – 30-35 minut.

Twierdza Kłodzko

W 1960 roku Twierdza została oficjalnie uznana za zabytek i udostępniona turystom. Część fortyfikacji udostępnionej do zwiedzania to zaledwie 10% obiektu. Z bastionów górujących nad Kłodzkiem podziwiać panoramę miasta oraz gór otaczających Ziemię Kłodzką będącą Turystycznym Hrabstwem Sudetów. Śmiałkowie pod czujnym okiem pruskiego żołnierza będą mieli okazję przejść błyskawiczne przeszkolenia artyleryjskie przy jednaj  armat. Twierdza czynna w godzinach 9.00-18.00

Park Linowy w Parku Rozrywki

Zapraszamy wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku do sprawdzenia swojej odwagi na rozciągniętych pomiędzy drzewami mostach, linach oraz innych przeszkodach. Adrenaliny dodadzą przeszkody zawieszone na wysokości od 7 do 10 metrów. To doświadczenie dostarczy niesamowitych ekstremalnych wrażeń każdemu, kto ich spróbuje. Przejście naszej trasy Parku Linowego zakańcza zjazd na tyrolce i nietypowe zejście „prawdziwego komandosa” W maju i czerwcu jest otwarty we wszystkie słoneczne weekendy od 12:00 do 18:00. W sezonie wakacyjnym  od 10:00 do 21:00. Dla grup zorganizowanych jest dostępny cały rok po wcześniejszej rezerwacji terminu. Zapraszamy serdecznie.
Park Linowy w Parku Rozrywki ul. Słoneczna Kudowa Zdrój

Szczeliniec Wielki

Gór Stołowych wyrastają 4 zasadnicze masywy skalne. Najwyższym jest Szczeliniec Wielki (919 m n.p.m.). Na szczyt prowadzi droga zbudowana z 682 kamiennych stopni. Ogromny labirynt pośród wspaniałych form skalnych posiadających nazwy utworzone od swoich charakterystycznych kształtów, oraz kilka punktów widokowych, skąd przy dobrej widoczności zobaczyć można całą Ziemię Kłodzką

Kaplica Czaszek

Wielki wspólny grobowiec ofiar wojen Śląskich z lat 1740-1742 i 1744-1745 oraz chorób zakaźnych z XVIII wieku którego ściany i sufit wyłożone są 3 tysiącami czaszek i kości ludzkich. Pod podłoga spoczywa dalsze kilkadziesiąt (20-30 tys) szczątków ludzi. Kaplica wybudowana została w 1776 roku przez księdza Wacława Tomaszka , któremu budowa kaplicy, zbieranie szczątków , dezynfekcja i impregnacja oraz układanie szczątków zajęły osiem lat… Kaplica jest wyjątkowym obrazem przemijalności i kruchości człowieka w której spotkały się szczątki dawnych rodzin , przyjaciół i wrogów. Raz w roku o północy z 14 na 15 sierpnia odprawia się w Kaplicy Czaszek mszę św. za wszystkich, którzy w niej spoczywają oraz za wszystkich, którzy umarli na wskutek chorób lub w wyniku nieszczęśliwych wypadków. Kaplica Czaszek to jedyny tego typu obiekt w Polsce i jeden z trzech w Europie.